Студентите от катедра “Политически науки и национална сигурност” имат възможност да се обучават с пълна стипендия в магистърска програмата, финансирана по програмата „Еразмус Мундус“
Координатор на магистърската програма по киберсигурност CYBERUS е Université Bretagne Sud в партньорство с Université du Luxembourg и Université Libre de Bruxelles и съвместно с Технологичния университет в Талин.
В рамките на програмата кандидатите мога да получат стипендия от 1400 евро на месец, а най-добрите студенти се осовбождават и от такси.
Магистърската програма по киберсигурност CYBERUS Erasmus Mundus е интегрирана двугодишна магистърска програма с целодневна ангажираност. Преподава се на английски език. Предлагат се 2 специализации, водещи до двойни магистърски дипломи:
•  IoT Cybersecurity (between UBS and ULB): сигурност на цифрови обекти/оборудване, на техния дизайн и на техните връзки,
• Software Cybersecurity (between UBS and UL): сигурност на приложения, системи и програмиране.

За прием през 2022 г. ще бъдат избрани максимум 32 студенти, като се предлагат следните възможности:
• 14 до 16 Erasmus Mundus стипендии и освобождаване от такси за регистрация и обучение, независимо от страната на произход на студентите;
• Допълнителни 5 до 7 стипендии Erasmus Mundus и освобождаване от такси за регистрация и обучение, ако студентите идват от определени държави (повече информация има в сайта);
• 8 до 10 студенти, освободени от такса за регистрация и обучение, независимо от държавата на произход на студентите.

Срокът за кандидатстване е 24 април 2022 г.

Пълният списък с необходими документи и линк за кандидатстване са налични ТУК.

Ако имате въпроси, може да пишете на cyberus@listes.univ-ubs.fr.