На 23.02.2023 се състоя викторина организирана от съвместните усилия на учители и ръководството на Професионалната гимназия по електротехника и електроника – Пловдив и преподаватели и студенти от ПУ „Паисий Хилендарски“, както и членове на „Клуба на Политолога“ от университета. Като училище посланик на Европейският парламент, темата беше „Европейският съюз и аз“ с основен фокус върху историята, институциите и бъдещето на ЕС и България в него. Двата отбора, участващи във викторината, бяха със състав от ученици в единият и студенти в другият, като победители бяха учениците от ПГЕЕ. В журито взеха участие Дауд Ел Абдула – председател на „Клуба на Политолога“ и д-р Станислав Станев, преподавател в катедрата.

Състезанието беше една прекрасна инициатива, която спомогна да сближим двете институции, които имат за цел да подтикват новите поколения да търсят повече знания и възможности.

С нетърпение очакваме още такива инициативи в бъдеще.