На 27 март 2023 г. в хода на курса по „Контратерористични операции“, студентите от магистърската програма „Мениджмънт на националната сигурност и антитероризъм“ участваха в ситуативна игра. Формирани бяха екипи, които преминаха през процеса на планиране на операция с висока степен на риск. Последователно събираха и анализираха данни за обстановката, формулираха хипотези за развитие на обстановката, цели, варианти за действие. Използването на интерактивни методи за обучение спомогна за развитие на екипното взаимодействие и доближаване на обучението до реалният процес на планиране.

Визуализиране на данните за ситуацията за повишаване ефективността на анализа и прогнозиране развитието на обстановката.