На 5 декември 2023 г. студенти от бакалавърски програми „Национална сигурност“, IV курс, и „Публична администрация“, III курс, под ръководството на гл. ас. Д-р Илия Ценов, посетиха Първа районна служба „Пожарна безопасност и защита на населението“ – гр.Пловдив и сектор „Специализирани оперативни дейности“ към регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Пловдив.

Студентите бяха запознати с дейностите, които се извършват от специализираните органи при бедствия, аварии и катастрофи лично от началника на службата и техен преподавател гл. инспектор Васил Димов.

В рамките на практическото занятие те разгледаха различните видове техника и оборудване, Оперативния център и системата за оповестяване при различните опасности и организирането на взаимодействието на елементите на единната спасителна система.