Считано от академичната 2023/2024 година д-р Мария Димова води курс „Политически дигитален маркетинг“ в рамките на практикума в магистърска програма „Политически мениджмънт и комуникация“. Д-р Мария Димова е наследница на Караивановия род в Карлово по линия на Дона Василева, сестра на майката на Васил Левски.

Д-р Димова завършва политически науки в Университета за национално и световно стопанство в гр. София. През 2019 г. защитава дисертация на тема „Политическото лидерство в България и неговото проявление в социалната мрежа Фейсбук през XXI век“ в същия университет. Преподавала е учебни курсове по „Въведение в политологията“, „Структура и функции на съвременната държава“, „Избори и избирателни системи“, „Политическа култура“ и „Методи за изследвания и анализ в МО“. През 2019-та получава допълнителна квалификация и се дипломира като Специалист маркетинг и реклама в интернет. Към днешна дата се занимава с политически дигитален маркетинг и развива собствен бизнес.