На 30 септември 2021 г. се проведе заключителното заседание на научното жури в конкурса за заемане на академичната длъжност доцент по ПН 3.3 Политически науки в катедра „Политически науки и национална сигурност“. Единствен кандидат в конкурса беше д-р Даниела Пастармаджиева, преподавател в катедрата.
В състава на научното жури участваха авторитетни, обществено признати и разпознаваеми представители на академичната общност. Председател на научното жури беше доц. д-р Олга Симова от ПУ „Паисий Хилендарски“. Като рецензенти участваха проф. д-р Румяна Коларова от СУ „Св. Климент Охридски“, председател на Българската асоциация за политически науки и доц. д-р Пламен Ралчев, ръководител на катедра „Международни отношения“ в УНСС. Доц. д-р Блага Благоева, ръководител на катедра „Политология“ в УНСС представи своето становище във връзка с работата на кандидатката в конкурса. В състава на журито участваха и експертите по избори и изборни процедури проф. д-р Михаил Константинов (УАСГ), проф. д.п.н. Георги Манолов, президент на Висше училище по сигурност и икономика – гр. Пловдив и доц. д-р Стойчо Стойчев от СУ „Св. Климент Охридски“.
Научното жури единодушно даде отлична оценка на работата на д-р Пастармаджиева. Неговите членове категорично заявиха, че тя несъмнено притежава необходимите преподавателски и изследователски качества за заемане на академичната длъжност „доцент“. В своите изложения те обърнаха специално внимание върху приноса ѝ към политологичното знание в България, практическата приложимост на нейните проучвания, научната коректност на изследванията и активната ѝ работа със студентите.
След закриване на заключителното заседание доц. д-р Алексей Петров, ръководител на катедра „Политически науки и национална сигурност“ благодари на научното жури, чийто състав по неговите думи е най-високата оценка за кандидата. Участието на водещи авторитети от сферата на политическите науки в България е голямото признание за професионалните качества, постижения и разпознаваемост на д-р Даниела Пастармаджиева в българската политологична общност. Той сподели и приноса ѝ към работата на катедрата, като акцентира върху отдадеността ѝ в научна работа и взаимодействието със студентите и докторантите по повод тяхното обучение и последваща реализация, както и ангажираността ѝ със средните училища като постоянен процес на изграждане на партньорства. Доц. Петров акцентира и върху работата на д-р Пастармаджиева с международни партньори на катедрата, които са гарант за високо качество на преподавателската и научно-изследователската дейност.