Денис Петков, студент от катедра ПННС взе участие в националния приз „Студент на годината”. Патрон на събитието е президентът Румен Радев, а основен организатор е Националното представителство на студентските съвети. Денис бе отличен в категория “Сигурност и отбрана”. Конкурсът има мисията да популяризира постиженията на българските студенти и докторанти пред българската общественост, удостоявайки студенти от всички области на висшето образование.

Студентът слива две академични години в една със среден успех 5.92, а в момента е действащ председател на Факултетен студентски съвет към ФИСН и на Студентски клуб “АС”, като това лято му предстои завършване на обучението. Денис доказва своите високи постижения, личностно развитие и принос към академичната среда, в резултат на което му е връчена грамота и е номиниран за студент на годината в категория “Сигурност и отбрана”. Той споделя, че с участието си в конкурса желае да потвърди академичната си подготовка, да бъде гордост за близките си и да мотивира бъдещите студенти, които ще заемат мястото му на студентски доайен.