Екипи на Катедрата проведоха редица срещи със завършващи ученици

Представители на Катедра ПННС осъществиха редица срещи със завършващи ученици. Работна група в състав: проф. Н. Николов, д-р В. Преждарова, Петя Берлиева в рамките на КСК посети училища в пловдивския регион. Бяха представени предимствата на бакалавърските програми на катедрата, добрата теоретична и практическа подготовка на завършващите студенти, както и възможностите за професионална реализация на завършващите бакалаври, резултат на подписаните споразумения с организациите от публичния и частния сектор и секторът за сигурност в региона.
Сред посетените училища бяха ПГ “Ген. Владимир Заимов”, гр. Сопот, СОУ “Васил Левски” гр. Карлово и СУ “Христо Смирненски”, гр. Хисар.
Сред изключително широк интерес се проведе срещата с представителите на Катедрата в ПГ “Ген. Владимир Заимов”, гр. Сопот. Петте класа дискутираха с представителите на Катедра ППНС възможностите за развитие, бъдещото взаимодействие на училището с Катедрата, както и представиха STEM центъра на гимназията.
В град Карлово домакин на срещата беше СОУ “Васил Левски”. След представянето на специалностите пред 3 класа завършващи гимназисти бе проведена среща с директора г-жа Мариана Манчева, с която бяха обсъдени насоки за бъдещо взаимодействие с Катедрата.
Бе посетено и СУ “Христо Смирненски”,гр. Хисар. В работната група се включи зам. кметът на общината г-жа Милена Белямска. Беше проведена среща с директора на училището г-н Асен Сурчев. Бяха обсъдени проблеми на бъдещо взаимодействие между Катедрата и Училището. Уговорена беше среща с 3 завършващи класа.

Екип от катедра „Политически науки и национална сигурност“ посети и ОМГ „Акад. Кирил Попов“ гр.Пловдив, както и СУ“Пейо Яворов“ в града под тепетата, за да запознаят подрастващите с бакалавърските програми на катедрата.

Колегите д-р Иван Цанов и докторант Наталия Цветанова, както и студентите Симона Топалска и Симон Балчев от 3 курс Национална сигурност имаха възможност да разговарят с младежите от 11 и 12 клас в ОМГ, като програмите ни и практическите занятие провокираха жив интерес сред бъдещите студенти.

В СУ“Пейо К. Яворов“ докторант Наталия Цветанова, докторант Ралица Вениславова и студентите Катерина Терзиева и Ренан Селим от 1 курс Национална сигурност представиха съдържанието на бакалавърските програми в катедрата, възможностите за стаж, както и шанса за кариерно развитие.

Благодарим на домакините за организацията и уважението и широкото присъствие на срещите.