Проф. д-р Станимир Кабаиванов, зам. ректор на ПУ “Паисий Хилендарски” и декан на Факултета по икономически и социални науки, и доц. д-р Иван Станчев, ръководител на катедра “Политически науки и национална сигурност” откриха учебната година за студентите в двете професионални направления “Политически науки” и “Национална сигурност”. Те пожелаха на първокурсниците успех в кариерната реализация, спокойно следване и интерес към дейностите на катедрата и факултета.

На откриването присъстваха и други преподаватели от катедрата, председателят на студентски съвет към ФИСН Денис Петков, както и докторантите Наталия Цветанова и Джансу Данаджиева.

Инспекторите Елена Шишкова и Юлия Христакиева раздадоха студентските книжки и първите символични подаръци от факултета за първокурсниците.