На 16.04.2024 г. студентите от бакалавърска програма „Национална сигурност“, 3 курс, в рамките на практическо занятие по „Финансирането на системата за национална сигурност“ бяха на посещение в 4 артилерийски полк в Асеновград. Командира на военното формирование полковник Красимир Ташев лично посрещна студентите, които в продължение на повече от 2 часа бяха запознати с историята, настоящето и бъдещите планове за развитие на най-голямото артилерийско поделение в Българската армия, от офицера за връзки с обществеността майор Емил Григоров. На въпросите за финансирането, ресурсното осигуряване и модернизирането на формированието, за постигане на пълна съвместимост със съюзниците ни от НАТО, поставени от преподавателя по дисциплината ФСНС д-р Илия Ценов и студентите, изчерпателно отговориха кадрови военнослужещи от полка.