Започна курсът по тактическа стрелба за студентите от 3-ти курс „Национална сигурност“.
Целта на курса е да се развият в студентите способности да наблюдават, оценяват, решават и действат в ситуации на неизбежна отбрана и крайна необходимост.
Практическите занятия развиват умения за бързо реагиране при въоръжено нападение от правонарушители с хладно или огнестрелно оръжие и координирани екипни действия в хода на престрелка с правонарушители.

Екипната работа е в основата на обучението по „Високорискови полицейски операции“ за бакалаврите от специалност „Национална сигурност“ и магистърската програма по „Мениджмънт на националната сигурност и кибертероризъм“.
Студентите събират, анализират, изграждат хипотези, планират и организират учебна операция за задържане на въоръжени правонарушители. В обучението широко се използват интерактивни методи: делова игра; симулации; анализ на ситуации.

Събраната информация се визуализира и обработва, като студентите активно използват смартфони, компютри, таблети.

Планираните действия се проиграват практически.

Макар и сложни по своя характер, учебните операции с интерес се посрещат от студентите, допринасят за разбирането на теоретичните постановки и по-бързото адаптиране на завършилите на избраното професионално поприще.